Warsztaty muzealne

1. Siódmacy
To niezwykłe spotkanie z historią 7. Pułku Ułanów Lubelskich w Mińsku Mazowieckim.
Podczas zajęć uczestnicy oglądają film edukacyjny, przewidziany jest pokaz musztry oraz prowadzone są zajęcia kreatywne, mające na celu zapoznanie z elementami uzbrojenia ułana.

2. Mały archeolog

Warsztaty archeologiczne dla najmłodszych to niezwykła podróż w czasie oraz zapoznanie z zawodem archeologa.

Dzieci otrzymują zestawy do pracy oraz kaski i kamizelki z oznakowaniem. Na przygotowanym stanowisku archeologicznym odkrywają samodzielnie artefakty w formie zalanych w masie elementów takich jak dinozaury, stare monety i kamienie. Oprócz zajęć praktycznych dzieci oglądają film o pracy archeologa. Odnalezione skarby, które uczestnicy wydobędą i oczyszczą z masy podczas zajęć w sali zabierają później na pamiątkę.

Warsztaty odbywają się w sezonie wiosenno-letnim.

3. Pozłotnictwo
Uczestnicy uczą się podstawowych umiejętności pozłotnictwa – złocenie ramek na zdjęcia, figurek styropianowych  (dla dzieci i dorosłych)

4. Praca Zegarmistrza – warsztaty towarzyszące wystawie stałej ” Zakład zegarmistrzowski LucjanaWładysława Dąbrowskich”
W ramach warsztatów uczestnicy zwiedzają wystawę, odbywa się projekcja filmu o pracy zegarmistrza, uczestnicy składają swój zegarek.

5. Szycie kapci muzealnych

6. Tworzenie biżuterii

7. Cykl warsztatów w ramach dni z kuratorem na wystawie stałej „Jak żyli nauczyciele w II Rzeczypospolitej” Informacje o najbliższych terminach znajdują się w zakładce aktualności.


Zajęcia łączą wiedzę historyczną z praktyką, rozwijają wyobraźnię, uczą bawiąc, zarażają pasją, zapraszamy!

Jeśli ci powiem – zapomnisz, jeśli pokażę – zapamiętasz, jeśli wytłumaczę – zrozumiesz